W tej części umieszczamy Aktualności.
Całe kalendarium wydarzeń i wszystkie wydarzenia bieżące są dostępne na Facebooku!

Informacje tematyczne znajdziesz w odpowiednich zakładkach strony.

Otwacie OPW.

W tym roku szkolnym w naszej szkole otwarty został Oddział Przygotowania Wojskowego. Jest to program dla klas mundurowych objęty patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Czytaj więcej: Otwacie OPW.

Rok szkolny 2022 / 2023

Z WIELKĄ RADOŚCIĄ informujemy,
że rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych
odbędzie się w auli szkolnej tradycyjnie 1.września 2022r. o godz. 10.00.

Pozostałe klasy zapraszamy do przydzielonych sal lekcyjnych według grafiku,
który będzie umieszczony przy wejściu do Szkoły - na spotkanie z wychowawcą.

 

Pamięć 81 – Gdy gaśnie pamięć ludzka , dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 r.

„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!”
   Wczoraj obchodziliśmy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Symbolicznie 13. grudnia w naszej Szkole postanowiliśmy przywrócić pamięć o tym tragicznym wydarzeniu.            W 1981 roku nasze rodziny doświadczyły, co znaczy życie bez wolności i solidarności.
     W ramach projektu edukacyjnego Pamięć 81 . Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie  zorganizowaliśmy lekcje opowiadające o tych zawiłych czasach.
Na podstawie szkolnej wystawy historycznej, uczniowie przybliżyli sobie sylwetki opozycjonistów. Na nowo poznali kim byli:  Emil Barchański , Grzegorz Przemyk czy ks. Jerzy Popiełuszko. Wszyscy wspólnie przypomnieliśmy sobie, dlaczego Katowice, Brynów, Kopalnia Wujek są miejscem w którym napisano jeden z najtrudniejszych rozdziałów historii Górnego Śląska.
    Po wczorajszym spotkaniu z całą pewnością wiedzą o tym wspaniali uczniowie Bytomskiej Budowlanki . Efektem  jest bowiem międzyklasowy konkurs historyczny na temat Stanu Wojennego. Poziom oczywiście bardzo wysoki ,  a wyniki  ?  Już niedługo !!!

  • 20211213113047
  • 20211213141224
  • 4aa
  • 5a
  • 2b
  • 2
  • 3
  • 3a

Pamięć 81 – Gdy gaśnie pamięć ludzka , dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981

W bieżącym roku będziemy obchodzić niechlubną rocznicę 40.lecia wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W związku z tym, nasza Szkoła bierze udział w projekcie „Pamięć 81 – Gdy gaśnie pamięć ludzka , dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981”.
Naszym celem jest przygotowanie uczniów do świadomego przeżywania i upamiętnienia tych trudnych czasów. Na korytarzach Państwowych Szkół Budownictwa oraz w Bibliotece Szkolnej powstały wystawy upamiętniające historię Polski od 13 grudnia 1981 – do 22 lipca 1983 roku.

Czytaj więcej: Pamięć 81 – Gdy gaśnie pamięć ludzka , dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981

Patronat firmy Atlas.

Państwowe Szkoły Budownictwa Zespól Szkół – Warsztaty Szkolne jako nowoczesny ośrodek dostosowuje swoją ofertę do postępu i potrzeb regionalnego rynku pracy, nie zaniedbuje też współpracy z innymi instytucjami zajmującymi się edukacją zawodową . Inicjatywą Warsztatów Szkolnych PSB było podjęcie starań o objęcie patronatem Państwowych Szkół Budownictwa Zespół Szkól przez ATLAS Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi. Celem opieki naukowo-dydaktycznej nad szkołą są wspólne inicjatywy edukacyjne każdej ze stron, objęte umową o współpracy.

Czytaj więcej: Patronat firmy Atlas. 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl