W tej części umieszczamy Aktualności.
Całe kalendarium wydarzeń i wszystkie wydarzenia bieżące są dostępne na Facebooku!

Informacje tematyczne znajdziesz w odpowiednich zakładkach strony.

Dzień otwarty szkoły.

Dnia 28 kwietnia planowany był dzień otwarty naszej szkoły. Utrzymująca się wysoka liczby zachorowań, przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym, nauka na odległość - no cóż, Ósmoklasistom oraz młodszym Uczniom podstawówek pozostaje wędrówka po naszej witrynie internetowej.

Zapraszamy.

Na początek proponujemy:

 i kadr o kadrze:

 

Czytaj więcej: Dzień otwarty szkoły.

Jubileusz 75-lecia BUDOWLANKI

     Dnia 5 czerwca 2020 roku planowane były obchody uroczystości związanych z Jubileuszem 75–lecia istnienia Szkoły. W związku z rozprzestrzenianiem koronawirusa i zawieszeniem funkcjonowanie szkół obchody jubileuszu zostały przeniesione na termin późniejszy.

Szczegóły Święta Budowlanki już wkrótce, a do tej chwili musi wystarczyć wspomnienie ...

Czytaj więcej: Jubileusz 75-lecia BUDOWLANKI

Wysoka jakość kształcenia zawodowego ...

O Projekcie

Projekt “Wysoka jakość kształcenia zawodowego w szkołach w miastach: Bytom i Żory” jest realizowany przez Syntea S.A. w partnerstwie z miastami: Bytom i Żory w okresie od 1 września 2018r. do 31 sierpnia 2020r.

Całkowita wartość projektu: 1 617 086,64zł

Kwota dofinansowania projektu: 1 536 232,30zł

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego i dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy 3 szkół prowadzących kształcenie zawodowe w województwie śląskim:

  • Technikum nr 2 im. Powstańców Śląskich w Bytomiu,

  • Technikum nr 4 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Bytomiu,

  • Zespół Szkół Budowlano – Informatycznych w Żorach,

Czytaj więcej: Wysoka jakość kształcenia zawodowego ... 

Uwaga uczniowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2.września o godz. 9.30 w auli szkolnej. Prosimy o wcześniejsze przybycie.
Po części oficjalnej wychowawcy zapraszają poszczególne klasy do sal.

Uwaga uczniowie klas PIERWSZYCH!
W najbliższy piątek tj.30.sierpnia o godz. 10.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z Dyrektorem Szkoły.

Zapraszamy.

 

Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.

Upalny czwartek minął pod znakiem piłki nożnej. Na Arenie Budowlanki rozegrano Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.
W inauguracyjne  szranki stanęli przedstawiciele klasy 1c i 2c którzy rozegrali pierwszy półfinał. Obyło się bez niespodzianki, i drugoklasiści pokonali pierwszaków 5:2, dzięki czemu awansowali do finału imprezy. Drugi półfinał rozegrała klasa 2e i 3bc. Tutaj mecz był bardziej wyrównany i o tym kto awansuje musiały zadecydować rzuty karne.

Czytaj więcej: Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.

Kilometry Dobra

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Bytomiu już od dwudziestu pięciu lat działa w naszym mieście wspierając w różnych etapach i sferach życia osoby z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości. W naszych placówkach osoby te uczą się, mają zapewnioną rehabilitację i terapię zajęciową, a kilkanaście osób znalazło u nas swój dom. Łącznie pomagamy około trzystu niepełnosprawnym.

Czytaj więcej: Kilometry Dobra

Złoto Siatkarzy Budowlanki!


We wtorek, 18 grudnia 2018 roku reprezentacja naszej szkoły obroniła tytuł Mistrza Bytomia w siatkówce. Zwycięstwo naszych siatkarzy było bezapelacyjne, a wtorkowy Turniej Finałowy drużyna zwyciężyła bez straty seta. Jako pierwsi o sile Budowlanki przekonali się gospodarze finałów, zespół IV L.O. Popularny ,,Sikorak” posiadał atut swojej hali i miał apetyt na zwycięstwo. Chęci w sporcie to jednak nie wszystko. Nasi zawodnicy mieli po swojej stronie więcej atutów, a co najważniejsze mentalność zwycięzców. Od początku meczu narzuciliśmy przeciwnikom nasz styl kontrolując wydarzenia na boisku do samego końca. W efekcie po dwóch setach zwyciężyliśmy 25:20 i 25 :17.

Czytaj więcej: Złoto Siatkarzy Budowlanki!

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl