W tej części umieszczamy Aktualności.

Pamiętaj jednak, że szereg spraw bieżących jest dostępnych na Facebooku!

Konkurs dla Gimnazjalistów - 2018r.

W porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bytomia, zapraszamy do udziału w
XVII Miejskim Konkursie Matematycznym
dla uczniów Gimnazjów
Bytomia i miast sąsiadujących
strzał w XLO.


Mając na celu popularyzację nauk przyrodniczych organizujemy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. W szesnastu edycjach konkursu wzięło udział już ponad 3100 uczniów z 32 gimnazjów. Współorganizatorami Konkursu są uczniowie i absolwenci klas X LO, laureaci poprzednich edycji konkursu. W czasie konkursu Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu pt.

Pdjld Vcbiurz,
czyli jak Matematyk może stać się Szpiegiem!

Wykład poprowadzi absolwentka PSB, mgr Olga Kępińska - laureatka i członek jury poprzednich edycji konkursu, obecnie zajmuje się zawodowo ochroną danych w Internecie.

Konkurs polega na zmierzeniu się z zadaniami związanymi z wykładam.
Pomiędzy czasem wykładu i rozwiązywania zadań, będzie chwila wytchnienia w trakcie „poszukiwania przestrzeni matematycznej w architekturze”. Opiekunowie Uczestników konkursu, jak każdego roku, wymienią się doświadczeniami przy kawie ...

Przewidywany terminarz przebiegu konkursu:

UWAGA TERMINY ULEGŁY ZMIANIE

AKTUALNE TERMINY TO:

 • 16.04. - ogłoszenie konkursu,
 • 16.05. do godziny 12.12 - termin zgłaszania uczniów do konkursu,
 • 18.05. do godziny 13.13 - przesłanie Opiekunom szczegółowego harmonogramu konkursu uzależnionego od liczby zgłoszonych uczestników (w razie konieczności - kontakt telefoniczny),
 • 22 maja 2018r. (wtorek) godz. 9.06 – rozpoczęcie konkursu,
 • 25.05. - ogłoszenie wyników, zaproszenie laureatów i osób wyróżnionych na uroczyste wręczenie nagród (termin zostanie uzgodniony indywidualnie z zainteresowanymi).

 

Czytaj więcej: Konkurs dla Gimnazjalistów - 2018r.

KLASY "M" NA DNIACH OTWARTYCH JEDNOSTKI

Przez dwie godziny młodzi adepci sztuki wojskowej z X LO w Państwowych Szkołach Budownictwa aktywnie uczestniczyli w Dniu Otwartym 34. Dywizjonu Rakietowego Sił Powietrznych w Bytomiu. Fachowa wiedza, ćwiczenia, sprzęt wojskowy i występ Orkiestry Wojskowej, to tylko część tego, co mogli zobaczyć.

W roli nauczyciela, tym razem młodszych roczników,  wcielił się także Pan Paweł Szczot:). 

KOLEJNY FINAŁ ZA NAMI!!!

W dniach 12-14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się XXXI finał ogólnopolski Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Z całej Polski w zawodach udział wzięło 82 uczniów, którzy wcześniej zmagali się na etapach szkolnych i okręgowych.

Bytomska Budowlankę reprezentowała Agnieszka Ukuś z kl. 3c, która zdobyła tytuł finalisty!!!

Warto dodać, że Agnieszka już drugi raz startuje w finałach tej Olimpiady. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. 

"Deutsch ist fur mich..."

Dnia 22.marca 2018 roku odbył się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego Wojewódzki Konkurs języka niemieckiego: "Deutsch ist fur mich...". Duet Jakuba Gajewskiego i Mateusza Krzykawskiego (uczniów klasy 1c) zdobył I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych :) :) :)

Zwycięzcom Serdecznie gratulujemy! 

Turniej Musztry dla Klas Mundurowych

20 marca br. odbył się I Ogólnopolski Turniej Musztry dla Klas Mundurowych. Organizatorem był Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Impreza nie odbyłaby się bez udziału naszych klas mundurowych. Niestety nie wygraliśmy, choć zwycięstwo było blisko. Wygrali lepsi z powiatu gliwickiego.  Trzeba było przełknąć gorycz porażki. Szykujemy się na przyszły rok!!!

Szkolny Design

Szkolne bluzy i koszulki polo już do kupienia!!!

Zamówienia można składać codziennie w sekretariacie szkoły o godz. 10.30-i 11.30.

Zapraszamy!!! :)

Konkurs dla Gimnazjalistów - ZMIANA TERMINU.


Przepraszamy Uczniów i Opiekunów, ale z przyczyn od nas niezależnych musimy zmienić termin XVII edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów Gimnazjów Bytomia i miast sąsiadujących. Nowy proponowany termin to 22.05.2018r. Termin zgłoszeń to 16.05.2018r. Z osobami, które dokonały zgłoszeń będziemy się kontaktowali indywidualnie i potwierdzali dotychczasowe zgłoszenia. Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu pozostaje bez zmian Pdjld Vcbiurz, czyli jak Matematyk może stać się Szpiegiem!”. Jeszcze raz przepraszamy za zmiany i zapraszamy do udziału w późniejszym terminie.

 

Dyrekcja PSB-ZS.

 

 

2 „A” w Akademii Sztuk Pięknych

 

Tym razem adepci architektury z klasy 2 "A" wybrali się z wizytą do Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Powodem wyjazdu były dni otwarte Akademii. Impreza, oprócz możliwości poznania obiektów i oferty edukacyjnej Uczelni, oferowała udział w działaniach warsztatowych z zakresu wielu dziedzin sztuki, projektowania i designu. Dzięki warsztatom uczniowie przekonali się, że ASP to nie tylko szkoła w której można nauczyć się  rysować i malować, ale przede wszystkim uczelnia kształcąca projektantów we wszystkich dziedzinach sztuki użytkowej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach rysunku odręcznego, budowy makiet architektonicznych i pozłotnictwa. Ciekawym doświadczeniem była również możliwość zwiedzenia nowego campusu Uczelni. 

  Mamy nadzieję, że dzięki wizycie uczniowie oprócz poszerzenia wiedzy o sztuce i projektowaniu poznali także kolejne, atrakcyjne, możliwości dalszego kształcenia.

 • IMG_2091
 • IMG_2119
 • IMG_2081
 • IMG_2096
 • IMG_2118
 • IMG_2108
 • IMG_2114
 • IMG_2092

Jesteśmy Mistrzami!!!

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/28616864_988466361302758_7956747162675827856_o.jpg?oh=9c29ec9e1d7211a8384e08a5e767d392&oe=5B3438AFW piątek, 2 marca w hali sportowej ,,Na skarpie" reprezentacja naszej szkoły sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Bytomia w Siatkówce chłopców. Nasi Panowie przyzwyczaili nas do tego że systematycznie stawali na podium miejskich rozgrywek, jednak ostatnie zwycięstwo w tych prestiżowych  zmaganiach odnieśliśmy kilkanaście lat temu.
Droga do finałów poprzedzona była dwoma Turniejami rozgrywanymi w poprzednim tygodniu. W grupie eliminacyjnej pokonaliśmy Smolenia  (2:1) oraz  Elektronika (2:0).
Po eliminacjach przyszła kolej na  półfinały. W tych trafiliśmy do tzw. ,,grupy śmierci" złożonej z najlepszej trójki zespołów poprzedniej edycji mistrzostw.
Gospodarzem turnieju było IV L.O. 

Czytaj więcej: Jesteśmy Mistrzami!!!

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl