III miejsce dla naszych budowlańców

Dnia 19.marca br. schemat domu pasywnegoreprezentacja naszej szkoły w składzie: Daniel Bute i Michał Kuźniecow wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Domach Pasywnych i Energooszczędnych. Wraz z opiekunem mgr inż. arch. Witoldem Dąbrowskim udali się do Żywca. Na miejscu, po krótkim przywitaniu i poczęstunku przyszedł czas na pierwszy etap konkursu.

 

Więcej: III miejsce dla naszych budowlańców

Matematyka wśród budowli

Matematyka wśród budowliW środę 16 marca odbył się konkurs matematyczno-projektowy pt. "Matematyka wśród budowli". Konkurs polegał na stworzeniu wstępnego projektu parku. Oceniana była kreatywność, pomysł, estetyka wykonania oraz praktyczność i możliwość realizacji. Ponadto młodzież musiała ująć w swoim projekcie kilkanaście podanych odgórnie warunków (np. w parku miała znajdować się fontanna o powierzchni nieprzekraczającej 30 m kw). Najciekawszym warunkiem okazał się ostatni punkt „Umieść w parku dodatkowy, ciekawy element”. Pojawił się więc labirynt, wysepka na stawie, pomnik itp. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach – każda klasa wystawiła jeden zespół. Na wykonanie pracy uczestnicy mieli 3 godziny. Dozwolona była dowolna technika wykonania (pojawiły się kredki, farby, kolorowy papier).

Więcej: Matematyka wśród budowli

Dorota w finale!!!

Znamy już listy osób zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Ostrzeszowa w terminie 14-16 kwietnia, pojedzie Uczennica 4c Dorota Gałuszko z Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu. Dorota zajęła szóste miejsce w zawodach okręgowych i dzięki odpowiedniej ilości punktów już uzyskała tytuł finalisty.

Czytaj więcej: Dorota w finale!!! 

Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju.

W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. odbył się Finał Centralny XXVIII OWiUB.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 45 szkół budowlanych z 12 okręgów, razem 82 osoby (9 dziewcząt i 73 chłopców). Organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Wśród zaproszonych gości rangę zawodów podkreślali prorektor ds. studiów prof. Krzysztof Lebenstein, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, organizatorzy z PW i Zespołu Szkół Arch.-Bud. oraz jury zawodów. Minister Olgierd Dziekoński odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ze stosownym przesłaniem, życzeniami sukcesów dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju.

Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju. (2)

W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. odbył się Finał Centralny XXVIII OWiUB.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 45 szkół budowlanych z 12 okręgów, razem 82 osoby (9 dziewcząt i 73 chłopców). Organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Wśród zaproszonych gości rangę zawodów podkreślali prorektor ds. studiów prof. Krzysztof Lebenstein, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, organizatorzy z PW i Zespołu Szkół Arch.-Bud. oraz jury zawodów. Minister Olgierd Dziekoński odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ze stosownym przesłaniem, życzeniami sukcesów dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju. (2)

III miejsce w Polsce dla Marka !

Marek Hajda – uczeń klasy 3e Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w finale XLIV edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zajął III miejsce w Polsce. Finał odbył się w Poznaniu w ramach Targów Budownictwa BUDMA’2015 w dniach 12,13.marca br.

Czytaj więcej: III miejsce w Polsce dla Marka !

budowlani pani Ani...

W dniach 10-12 kwietnia, 4 Uczniów Bytomskiej Budowlanki, wzięło udział w ogólnopolskim finale XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Lublinie. 82 uczestników z całej Polski zmagało się z zadaniami wymagającymi wiedzy technicznej, matematycznej i fizycznej oraz umiejętności planowania przestrzennego i logicznego myślenia. Zadania rozwiązywane były w trzech etapach w obiekcie Politechniki Lubelskiej.

Po całonocnej pracy Jury zawodów ...

Czytaj więcej: budowlani pani Ani...

FINAŁ OLIMPIADY DLA UCZNIÓW BUDOWLANKI

UCZNIOWIE BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI W OGÓLNOPOLSKIM FINALE

OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH.

 

8 marca 2014 roku w Zabrzu odbył się etap okręgowy XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Wzięło w nim udział 98 uczniów z 21 śląskich szkół budowlanych. Bytomską Budowlankę reprezentowało sześcioro uczniów: Andrea Jordan, Ewelina Ciesielczuk, Jakub Grądziel, Dawid Jędruch, Łukasz Deska i Błażej Haida.

Czytaj więcej: FINAŁ OLIMPIADY DLA UCZNIÓW BUDOWLANKI

ŁUKASZ trzecim malarzem w Polsce


ŁUKASZ SZNAJDER Z „BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI” TRZECIM MALARZEM W POLSCE!

W dniach 11 – 14 marca 2014r. w Poznaniu w Zespole Szkół Budowlanych na ul. Grunwaldzkiej oraz terenach Targów Poznańskich w ramach „BUDMY”, odbyły się finały centralne XLIII Edycji Turnieju Budowlanego „ZŁOTA KIELNIA” w zawodach: murarz, stolarz, monter instalacji budowlanych i kwalifikacjach: roboty malarsko – tapeciarskie, roboty podłogowo – okładzinowe.
W finale kwalifikacji roboty malarsko – tapeciarskie wziął udział uczeń naszej szkoły Łukasz Sznajder, z klasy 3e ZSZ Nr 2.

Czytaj więcej: ŁUKASZ trzecim malarzem w Polsce

XXVII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

Zakończyły się eliminacje szkolne do XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Decyzją Komitetu Głównego OWiUB do zawodów okręgowych w województwie śląskim zakwalifikowało się 86 uczniów z 21 szkół budowlanych. W zawodach szkolnych wzięło udział 599 uczniów.

W tym roku organizatorem i gospodarzem zawodów okręgowych jest Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego. To właśnie w budynku Tej Szkoły na ul. Piłsudskiego 58 będą zmagać się młodzi budowlańcy 8 marca 2014r.

Czytaj więcej: XXVII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

Mamy laureatów XXVI edyjcji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych !

              13 kwietnia zakończył się XXVI finał ogólnopolski Olimpiady Wiedzy i Umiejętności  Budowlanych. 82 najlepszych uczestników z całej Polski brało udział w zmaganiach olimpijskich w Nowym Sączu. Zadania rozwiązywano w trzech turach, uczestnicy musieli wykazać się bardzo obszerną wiedzą z technologii budowlanych, konstrukcji, projektowania architektonicznego i matematyki stosowanej. Współorganizatorem zawodów była firma FAKRO produkująca okna dachowe, schody i kolektory słoneczne. Dzięki temu sponsorowi uczestnicy zawodów zwiedzili ziemię sądecką: Nowy Sącz, Krynicę Zdrój i Kamianną.

            

Czytaj więcej: Mamy laureatów XXVI edyjcji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych !

XII Edycja Konkursu na najlepszą pracę przejściową

            W dniu 10.04.2012r. (środa) w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół
w Bytomiu ul. Powstańców Śląskich 10 odbędzie się XII edycja Konkursu na najlepszą pracę przejściową uczniów ponadgimnazjalnych szkół budowlanych województwa śląskiego.

Organizatorami konkursu są Zarządy Oddziałów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach i Katowicach. Patronat nad konkursem objęła Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa z siedzibą w Katowicach.

        

Czytaj więcej: XII Edycja Konkursu na najlepszą pracę przejściową 

UCZNIOWIE BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI W OGÓLNOPOLSKIM FINALE XXVI EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

W tym roku aż dziewięciu uczniów Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu wzięło udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Zawody odbyły się 2 marca 2013 roku w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Startowało 80 najlepszych uczniów z 21 śląskich szkół budowlanych.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI W OGÓLNOPOLSKIM FINALE XXVI EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I...

XXVI edycja OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

Zakończyły się eliminacje szkolne do XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Decyzją Komitetu Głównego OWiUB do zawodów  okręgowych w województwie śląskim zakwalifikowało się 86 uczniów z 22 szkół budowlanych. W tym roku organizatorem i gospodarzem zawodów okręgowych jest Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. To właśnie w nowoczesnym budynku Tej Uczelni na ul. Rolnej 43 będą zmagać się młodzi budowlańcy 2 marca 2013r.  

Czytaj więcej: XXVI edycja OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

FIANAŁ CENTALNY XXV EDYCJI OLIMPIADY WIUB W TYM ROKU W B Y T O M I U.

{multithumb enable_thumbs=0}

Po przeprowadzonych w całej Polsce zawodach okręgowych w dniu 3 marca 2012 roku, najlepsi z najlepszych młodych techników budownictwa będą walczyć w Finale Centralnym.

W tym roku Komitet Główny Olimpiady w porozumieniu z Władzami Miasta Bytom, przyznał organizację finału Państwowym Szkołom Budownictwa (ubiegłorocznym zwycięzcom). Zaraz po Świętach Wielkanocnych (12-14 kwietnia) do naszego Miasta przyjedzie 94 uczestników Finału Centralnego z 51 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do Finału Centralnego w tym roku zakwalifikowało się aż 6 uczniów bytomskiej „Budowlanki”: Dariusz Klimek, Paulina Bistuła, Łukasz Slotosz, Kamil Kocur, Paweł Janicki i Grzegorz Stolarczyk.

Czytaj więcej: FIANAŁ CENTALNY XXV EDYCJI OLIMPIADY WIUB W TYM ROKU W B Y T O M I U.

Ramowy harmonogram OWiUB oraz dane teleadresowe

UCZESTNICY FINAŁU CENTRALNEGO!

Organizatorzy Finału Centralnego XXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych serdecznie gratulują Uczniom, Opiekunom i Dyrektorom Szkół, których podopieczni zakwalifikowali się do zwodów centralnych. W tym roku czeka na Was Górny Śląsk z jego najstarszym miastem Bytomiem w terminie od 12 do 14 kwietnia. Zapraszamy.

Poniżej podajemy ramowy harmonogram zawodów oraz dane teleadresowe i komunikacyjne.

Prosimy o kontakt...

Czytaj więcej: Ramowy harmonogram OWiUB oraz dane teleadresowe

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH 2011/2012

Politechnika Warszawska organizuje Olimpiadę w ramach zawartej z Ministerstwem Edukacji Narodowej trzyletniej umowy na organizację trójstopniowych zawodów o zasięgu ogólnopolskim z dziedziny wiedzy budowlanej. Ubiegły rok szkolny był kolejnym rekordowym pod względem uczestnictwa – w zawodach startowało 4 823 uczniów z 178 szkół kształcących w zawodach budowlanych.

Do 22 grudnia 2011 roku szkoły powinny zakończyć eliminacje szkolne i przesłać ich wyniki do pełnomocników okręgów. Zawody okręgowe odbędą się 3 marca 2012 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, natomiast finał centralny – 13-14 kwietnia 2012 roku w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu.

W zawiązku z organizacją jubileuszowej XXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zrodził się pomysł zaproszenia na finał centralny laureatów I miejsca z okresu 25 lat. Laureatami I miejsca z Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu byli: Pan Piotr Prymas (1989r.); Pan Mariusz Nowak (1991r.); dwukrotnie Pan Mariusz Ochocki (1992r., 1993r.); Pan Karol Wandoch (2011r.). Prosimy o kontakt ze Szkołą i potwierdzenie chęci uczestnictwa w charakterze Gości Honorowych w trakcie finału centralnego (14.04.2012r.).

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady znajdują się na stronie http://wwwolimpiadabudowlana.pl . Dodatkowo można kontaktować się z Komitetem Głównym za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pełnomocnikiem okręgu śląskiego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Zapraszamy do udziału w Olimpiadzie.

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl