KOLEJNY FINAŁ ZA NAMI!!!

W dniach 12-14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się XXXI finał ogólnopolski Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Z całej Polski w zawodach udział wzięło 82 uczniów, którzy wcześniej zmagali się na etapach szkolnych i okręgowych.

Bytomska Budowlankę reprezentowała Agnieszka Ukuś z kl. 3c, która zdobyła tytuł finalisty!!!

Warto dodać, że Agnieszka już drugi raz startuje w finałach tej Olimpiady. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. 

Dobry Montaż – szkolenie firmy AIB oraz IZOHAN

W ramach projektu klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” firma AIB oraz IZOHAN nawiązała współpracę z Państwowymi Szkołami Budownictwa – Zespołem Szkół im. Powstańców Śląskich w Bytomiu. Dzięki kooperacji, w grudniu 2016 roku w placówce odbyły się szkolenie prezentujące montaż w warstwie docieplenia budynku, prowadzone przez ekspertów AIB oraz izolacji firmy IZOHAN.

Czytaj więcej: Dobry Montaż – szkolenie firmy AIB oraz IZOHAN

Dobry Montaż – szkolenie firmy FAKRO


Uczniowie klas e – monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz klas c – technik budownictwa, uczestniczyli w szkoleniu montażu okien dachowych, prowadzonym przez firmę „Fakro”. Było to pierwsze z cyklu szkoleń w ramach programu „Dobry montaż”.
Uczniowie zapoznali się z pełną ofertą i działalnością firmy „Fakro” oraz przeprowadzili profesjonalny montaż okna dachowego. Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne i gadżety.
Program „Dobry montaż” obok szkoleń, przewiduje także wizyty studyjne w firmach produkcyjnych, udział w targach „Budma” w Poznaniu oraz stypendia dla najlepszych uczniów w klasie patronackiej, czyli 3e Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Już 9 grudnia 2016 roku naszą Szkołę odwiedzi firma „Wkręt – met”.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Michalikowi za przeprowadzenie szkolenia, a firmie „Fakro” za przekazane  materiały dydaktyczne dla Uczniów i Szkoły.

www.fakro.pl

 

  • IMG_4423_1
  • IMG_4409_1
  • IMG_4398_1
  • IMG_4421_1
  • IMG_4391_1
  • IMG_4439_1
  • IMG_4438_1

PSB z klasą patronacką „DOBRY MONTAŻ”!

Organizowana przez Związek POiD, ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ” promuje prawidłowy montaż wyrobów stolarki budowlanej. W ramach inicjatywy, w naszej szkole utworzona została klasa patronacka, dzięki czemu uczniowie będę mieli doskonałą okazję do zdobycia lub pogłębienia swojej wiedzy na temat profesjonalnej instalacji okien, drzwi, bram, osłon oraz towarzyszących im rozwiązań.

W ramach kampanii, klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” utworzone zostały w trzech wybranych szkołach zawodowych w całej Polsce. Oprócz naszej placówki, są to również: Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku oraz Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu.

Więcej: PSB z klasą patronacką „DOBRY MONTAŻ”!

„DOBRY MONTAŻ” – kontynuacja współpracy z PSB

Zainicjowana w ubiegłym roku, w ramach kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, współpraca Związku POiD z Państwowymi Szkołami Budownictwa – Zespołem Szkół w Bytomiu przyniosła pozytywne rezultaty. Kooperacja jest kontynuowana także w bieżącej odsłonie „DOBREGO MONTAŻU”.

Objęcie patronatem „DOBRY MONTAŻ” wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce jest jednym z działań, które Związek POiD realizuje wraz z Partnerami kampanii. Dzięki współpracy ze szkołą w Bytomiu, w roku szkolnym 2016/2017 jej uczniowie uczestniczyli m.in. w prowadzonych przez ekspertów szkoleniach z zakresu montażu, wykorzystywanych w nim nowoczesnych technologii czy też doboru odzieży roboczej. Mieli również okazję do zwiedzenia zakładów produkcyjnych firm i wzięli udział w MONTERIADZIE 2017, która odbyła się podczas targów BUDMA w Poznaniu. To tylko przykłady wielu wspólnie zrealizowanych działań.

Więcej: „DOBRY MONTAŻ” – kontynuacja współpracy z PSB

Dorota w ogólnopolskim finale OWiUB

UCZENNICA BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY.
Dorota Gołuszko, uczennica klasy 4c Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa w Bytomiu, została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku finał odbywał się w Ostrzeszowie i zgromadził 86 młodych budowlańców z 47 szkół w Polsce.
Laur Doroty, to nie tylko uhonorowanie jej wytężonej pracy,

Czytaj więcej: Dorota w ogólnopolskim finale OWiUB

III miejsce dla naszych budowlańców

Dnia 19.marca br. schemat domu pasywnegoreprezentacja naszej szkoły w składzie: Daniel Bute i Michał Kuźniecow wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Domach Pasywnych i Energooszczędnych. Wraz z opiekunem mgr inż. arch. Witoldem Dąbrowskim udali się do Żywca. Na miejscu, po krótkim przywitaniu i poczęstunku przyszedł czas na pierwszy etap konkursu.

 

Więcej: III miejsce dla naszych budowlańców

Matematyka wśród budowli

Matematyka wśród budowliW środę 16 marca odbył się konkurs matematyczno-projektowy pt. "Matematyka wśród budowli". Konkurs polegał na stworzeniu wstępnego projektu parku. Oceniana była kreatywność, pomysł, estetyka wykonania oraz praktyczność i możliwość realizacji. Ponadto młodzież musiała ująć w swoim projekcie kilkanaście podanych odgórnie warunków (np. w parku miała znajdować się fontanna o powierzchni nieprzekraczającej 30 m kw). Najciekawszym warunkiem okazał się ostatni punkt „Umieść w parku dodatkowy, ciekawy element”. Pojawił się więc labirynt, wysepka na stawie, pomnik itp. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach – każda klasa wystawiła jeden zespół. Na wykonanie pracy uczestnicy mieli 3 godziny. Dozwolona była dowolna technika wykonania (pojawiły się kredki, farby, kolorowy papier).

Więcej: Matematyka wśród budowli

Dorota w finale!!!

Znamy już listy osób zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Ostrzeszowa w terminie 14-16 kwietnia, pojedzie Uczennica 4c Dorota Gałuszko z Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu. Dorota zajęła szóste miejsce w zawodach okręgowych i dzięki odpowiedniej ilości punktów już uzyskała tytuł finalisty.

Czytaj więcej: Dorota w finale!!! 

Eliminacje OWiUB - Bytom

Znamy już listy osób zakwalifikowa- nych do finału ogólnopolskie- go Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Ostrzeszowa w terminie 14-16 kwietnia, pojedzie Uczennica 4c Dorota Gałuszko z Technikum nr 2 w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu. Dorota zajęła szóste miejsce w zawodach okręgowych i dzięki odpowiedniej ilości punktów już uzyskała tytuł finalisty.

Czytaj więcej: Eliminacje OWiUB - Bytom

Najlepsi budowlańcy w Bytomiu

NAJLEPSI UCZNIOWIE ŚLĄSKICH SZKÓŁ BUDOWLANYCH

NA OLIMPIADZIE W BYTOMIU

Słoneczna, ciepła pogoda powitała w sobotę (5 marca ) w Bytomiu uczestników XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z całego Śląska. Organizatorem zawodów były Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół w Bytomiu. Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Bytomia, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Sponsorami generalnymi Olimpiady są firmy: FAKRO, POLSKIE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW CEMENTU i PPG INDUSTRIES.

Czytaj więcej: Najlepsi budowlańcy w Bytomiu

Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju.

W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. odbył się Finał Centralny XXVIII OWiUB.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 45 szkół budowlanych z 12 okręgów, razem 82 osoby (9 dziewcząt i 73 chłopców). Organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Wśród zaproszonych gości rangę zawodów podkreślali prorektor ds. studiów prof. Krzysztof Lebenstein, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, organizatorzy z PW i Zespołu Szkół Arch.-Bud. oraz jury zawodów. Minister Olgierd Dziekoński odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ze stosownym przesłaniem, życzeniami sukcesów dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju.

Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju. (2)

W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. odbył się Finał Centralny XXVIII OWiUB.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 45 szkół budowlanych z 12 okręgów, razem 82 osoby (9 dziewcząt i 73 chłopców). Organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Wśród zaproszonych gości rangę zawodów podkreślali prorektor ds. studiów prof. Krzysztof Lebenstein, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, organizatorzy z PW i Zespołu Szkół Arch.-Bud. oraz jury zawodów. Minister Olgierd Dziekoński odczytał list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ze stosownym przesłaniem, życzeniami sukcesów dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Finał XXVIII OWiUB - Kuba - 6 miejsce w kraju. (2)

budowlani pani Ani...

W dniach 10-12 kwietnia, 4 Uczniów Bytomskiej Budowlanki, wzięło udział w ogólnopolskim finale XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Lublinie. 82 uczestników z całej Polski zmagało się z zadaniami wymagającymi wiedzy technicznej, matematycznej i fizycznej oraz umiejętności planowania przestrzennego i logicznego myślenia. Zadania rozwiązywane były w trzech etapach w obiekcie Politechniki Lubelskiej.

Po całonocnej pracy Jury zawodów ...

Czytaj więcej: budowlani pani Ani...

FINAŁ OLIMPIADY DLA UCZNIÓW BUDOWLANKI

UCZNIOWIE BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI W OGÓLNOPOLSKIM FINALE

OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH.

 

8 marca 2014 roku w Zabrzu odbył się etap okręgowy XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Wzięło w nim udział 98 uczniów z 21 śląskich szkół budowlanych. Bytomską Budowlankę reprezentowało sześcioro uczniów: Andrea Jordan, Ewelina Ciesielczuk, Jakub Grądziel, Dawid Jędruch, Łukasz Deska i Błażej Haida.

Czytaj więcej: FINAŁ OLIMPIADY DLA UCZNIÓW BUDOWLANKI

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl