Żołnierze z Budowlanki na medal (2)

W miniony czwartek (04 lutego br.) nasi reprezentanci z klas mundurowych uczestniczyli w oficjalnych Mistrzostwach Śląska w sprawnościowym torze przeszkód organizowanych przez katowicką AWF.

W toku przygotowań do tych prestiżowych zawodów wyłoniliśmy naszą szkolną reprezentację w skład której weszli : Oliwia Ners z kl. 1m oraz Oliwia Wojtol, Patryk Panek, Damian Nowak, Kamil Frontczak, wszyscy z kl. 2m. Niestety maturzyści z 3m nie byli brani pod uwagę, gdyż w dniu zawodów pisali próbną maturę z jakże lubianej matematyki.

 

W szranki rywalizacji stanęło 28 szkolnych ekip z całego województwa i co godne podkreślenia, startowaliśmy jako jedyni przedstawiciele Bytomia, gdyż pozostałe bytomskie mundurówki widocznie nie były w stanie stanąć „oko w oko” do sportowej rywalizacji.

Startujący zawodnicy musieli wykazać się bardzo dobrą sprawnością fizyczną, ponieważ tor przeszkód był wszechstronny, urozmaicony i szczególnie wzbogacony o elementy zwinnościowe, gimnastyczne, siłowe, skocznościowe i szybkościowe.

Każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód dwukrotnie. Po zsumowaniu wyników całej piątki naszych reprezentantów okazało się, że w klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się tuż za podium, bo na czwartym miejscu z nieznaczną kilkunastosekundową stratą do najniższego stopnia podium.

Jednak w klasyfikacji indywidualnej championem tych prestiżowych zawodów został nasz lider Patryk Panek, którego łączny czas wyniósł 2.10,00 min. W pokonanym polu pozostawił całą rzeszę mundurowych herosów. Kolejny nasz zawodnik, Damian Nowak, z czasem łącznym 2.14,20 min. uplasował się na nieszczęsnym dla sportowców czwartym miejscu, co również należy uznać za spory sukces. Pozostali nasi adepci wojskowej profesji również zbliżyli się do swoich rekordów życiowych, jednak zabrakło niewiele by wrócić z tych zawodów w pełni chwały.

Przygotowaniami do zawodów kierował oraz pieczę nad naszymi gladiatorami sprawował nauczyciel w-f Bogdan Dudziak.

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl