KONCERT NOWOROCZNY

IX edycja noworocznego koncertu za nami. Zabrzmiały między innymi takie utwory jak: „Rock Opening” Manfreda Sznajdera, „Mamma mia” z muzyką Bennego Andersona, lidera grupy ABBA, melodia na motywach z filmu „Różowa pantera” oraz „Sir Duke” Stiviego Wondera. Nie zabrakło również „Moment of time” Whitney Houston oraz „Tequila” Chucka Rio. W rozrywkowym repertuarze znalazł się również polski akcent. Orkiestra zagrała „ Skrzydlate ręce” grupy Enej oraz „Miłość w Zakopanem” Sławomira

Czytaj więcej: KONCERT NOWOROCZNY

.

ZMIANA TERMINU KONCERTU NOWOROCZNEGO


W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta RP żałoby narodowej po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza (18.01. od godz.17 do 19.01 do godz.19) informuję, że Koncert Noworoczny odbędzie się 25 stycznia 2019r. o godz.18.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa.

 

VIII Noworoczny Koncert Talentów Budowlanki

         

 

W piątek, 12 stycznia w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu odbędzie się VIII Noworoczny Koncert Talentów Budowlanki. Gwiazdą wieczoru będzie Trzydziestu Muzyków (prawie zawodowców) Szkolnej Orkiestry Dętej.

ZAPRASZAMY.

 

Niezwykłe wydarzenie artystyczne w Budowlance

15 stycznia w auli Szkoły odbył się VI Noworoczny Koncert Talentów Budowlanki. W tym roku impreza szczególnie wyjątkowa. Pomysłem na motyw przewodni było wykorzystanie muzyki filmowej, uzupełnione obrazem (Taniec Eleny) oraz występem uczniów klasy III B, Klaudii Strojek, Darii Gumuli, Krzysia Świdera i Pawła Morgały w dowcipnej scence kabaretowej z życia Szkolnej Orkiestry, której twórcą i reżyserem był pan Józef Pyrk. W tle przewijały się doskonale ucharakteryzowane postacie ze znanych filmów, a kapelmistrz pan Paweł Szczot dwoił się i troił, przyjmując role bohaterów popularnych ikon X muzy.

Więcej: Niezwykłe wydarzenie artystyczne w Budowlance

Jubileuszowy V Koncert Talentów Budowlanki

Nie bez powodu V Noworoczny Koncert Talentów Budowlanki zainaugurował ponadczasowy numer „Czterdzieści lat minęło”. W tym roku bowiem szkoła świętuje podwójny jubileusz: 40 lat istnienia Szkolnej Orkiestry Dętej oraz 70 –lecie Państwowych Szkół Budownictwa.

Tegoroczny koncert ma wyjątkowy charakter ze względu na przypadające w tym roku jubileusze. Z tej okazji, oprócz programu artystycznego, przygotowaliśmy także prezentację multimedialną przybliżającą 40 lat szkolnej orkiestry, jej historię i sukcesy – mówi Anna Hyla, dyrektor PSB – ZS.

Czytaj więcej: Jubileuszowy V Koncert Talentów Budowlanki

Orkiestra PSB-ZS na Ukrainie

      W dniach 18-21.05.2018 roku Orkiestra Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu gościła na Ukrainie. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Lwowa. Trzeba powiedzieć, że atmosfera tego miasta była niesamowita. Poza wspaniałymi zabytkami, które można było spotkać na każdym kroku czuliśmy obecny cały czas duch polskości. Po trzygodzinnym pobycie we Lwowie udaliśmy się do miejsca docelowego – miasta partnerskiego Bytomia czyli Drohobycza.

Czytaj więcej: Orkiestra PSB-ZS na Ukrainie

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl