Klasa architektoniczna na plenerze

W czasie wakacji, na przełomie lipca i sierpnia uczniowie klasy 1A po raz pierwszy wzięli udział w plenerze rysunkowo--malarskim. Wydarzenie miało miejsce w jednym z najstarszych polskich miast - Cieszynie.

W trakcie pobytu uczniowie uczestniczyli w codziennych, pięciogodzinnych sesjach rysunkowo-malarskich kończących się wspólną korektą i omówieniem twórczych osiągnięć.

Głównym wyzwaniem wyjazdu była możliwość zmierzenia się z rysunkiem architektury  w dużej skali, wzajemna konfrontacja umiejętności i zaawansowania rysunkowego, a także poznanie nowych technik rysunkowych i plastycznych. W trakcie pleneru powstało około siedemdziesięciu prac rysunkowych i malarskich, często o naprawdę niezłej jakości artystycznej, biorąc pod uwagę młody wiek autorów i zaledwie roczny kontakt z profesjonalnym kształceniem rysunkowym.

 

 

Oprócz pracy był także czas na zwiedzanie zabytków miasta, zabawę, sport i posiedzenie przy grillu. Towarzysko i rekreacyjnie należy zatem wyjazd zaliczyć również do bardzo udanych.

 

O poziomie zadowolenia uczestników świadczy tocząca się na forum klasy dyskusja: "gdzie jedziemy na plener w czasie kolejnych wakacji?".

Poniższe cytaty z wypowiedzi uczestników pleneru oraz zdjęcia w pełni odzwierciedlają charakter, klimat i jakość imprezy.

 

"Cieszyński plener był w pełni udany, zarówno ze względu na poczynione postępy, jak i atmosferę"

Aneta

 

"Jak dla mnie plener to była świetna rzecz. Po za tym, że doskonaliliśmy nasze zdolności rysunkowe i malarskie, to w miłej atmosferze spędzaliśmy wolne chwile".

 

Karo

 

"Plener - rysunek w słońcu, deszczu, gorącu, zimnie. Od rana do obiadu. A potem laba, spacery, plac zabaw i grill"

 

Marta

 

"Plener pozwolił nam poznać się bliżej i zintegrować. Był niezapomnianym przeżyciem"

 

Weronika

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl