klasa przed-ARCHITEKTONICZNA

Kolejne bytomskie - X Liceum Ogólnokształcące w Państwowych Szkołach Budownictwa rozpoczęło się od matematyki.  Od 1 września 2004 roku prowadziliśmy jedną klasę matematyczną pod opieką naukową Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Śląskiego.
Od 30 lat w Państwowych Szkołach Budownictwa organizowane są ...

Szkolne Olimpiady Matematycznej od 9 lat Konkursy Matematyczne dla uczniów szkól gimnazjalnych Bytomia i okolic oraz od 9 lat Konkursy Matematyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Bytomia. W/w Olimpiada i Konkursy przeprowadzane są z udziałem pracowników naukowo - dydaktycznych uczelni wyższych (odbywają się na uczelni wyższej bądź w naszej szkole). W ten sposób uczniowie byli już dwa razy na Uniwersytecie Śląskim, dwa razy na Uniwersytecie Jagiellońskim, dwa razy na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, oraz na Uniwersytecie Opolskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu. Wykłady dla uczniów mieli między innymi:
- prof. dr hab. Jerzy Mioduszewski;
- prof dr hab. Kazimierz Szymiczek
- prof. dr hab. Andrzej Sładek
- prof. dr hab. Włodzimierz Krysicki
- prof. dr hab. Roman Duda
- prof. dr hab. Krystyna Piróg - Rzepecka
- prof. dr hab. Tadeusz Pytlik
- doc. dr Edward Siwek
- dr Józef Kalinowski
- dr Kazimierz Skurzyński
- dr Witold Wiesław
- dr Zofia Pawlikowska - Brożek

Dodatkowe zajęcia z matematyki prowadzone były również przez:
- Pawła Januszewskiego - studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego - laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej i zdobywcy srebrnego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Tokio,
- Krzysztofa Putyrę - studenta matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureata Olimpiady
Matematycznej i zdobywcy drugiego miejsca w Polsce w Olimpiadzie Astronomicznej
-Szymona Matejczyka - laureata Szkolnych Olimpiad Matematycznych i Miejskich Konkursów Matematycznych


Od 7 lat w Państwowych Szkołach Budownictwa w każdą sobotę o godz. 10.15 (sala 131) odbywa się nieodpłatne Koło Matematyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia.
W Bytomiu mamy bardzo dużo zdolnej matematycznie młodzieży, która często wybiera szkoły pozabytomskie. Jeżeli interesuje Cię matematyka przyjdź na koło.Trzeba podkreślić, że naszych uczniów nie "skazujemy" na matematykę, gdyż w klasie realizowany jest pełny program liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym językiem angielskim, a najważniejsza w tym wszystkim od 2 lat jest ARCHITEKTURA. ?Jesteśmy jednak przekonani, że zdobycie lepszego przygotowania z matematyki i przedmiotów pokrewnych otwiera przed Tobą szerokie horyzonty.

Czekamy na Ciebie.
Więcej o klasie ARCHITEKTONICZNEJ znajdziesz tutaj.

Wszelkich informacji udzielą Ci pracownicy naszej Szkoły - ZAPRASZAMY.

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl